<
nesehnuti.cz   |   ekobrana.cz   |   zenskaprava.ecn.cz   |   www.nadrazivcentru.cz   |   jmz.ecn.cz   |   www.hyper.cz
zbrane.ecn.cz
[ HOME - INFORMAČNÍ MATERIÁLY - VÝSTAVA - MONITORING VÝVOZŮ - DŮLEŽITÉ DOKUMENTY ]
[ ŽÁDOSTI O INFORMACE - MÉDIA - CO MŮŽETE UDĚLAT VY - ODKAZY ]

ZBRANĚ, NEBO LIDSKÁ PRÁVA? putovní výstava NESEHNUTÍ Brno a Amnesty International:

Výstava série fotografií a krátkých komentářů přibližuje příčiny a následky nekontrolovaného obchodu se zbraněmi. Fotografie zobrazující utrpení obyvatel rozvojových zemí kam směřují velké zbrojní zásilky, aby podpořily ozbrojené konflikty nebo udržely při moci spřátelené diktátory jsou dány do kontrastu s fotografiemi zbraní ve vyleštěných vitrínách zbrojařských veletrhů (například brněnský IDET).

Na fotografiích lze spatřit zbraně vyvezené z České republiky na Srí Lanku, která díky ozbrojeným střetům drží rekord v násilných úmrtích na počet obyvatel. Stejné samopaly, které se nalézají naleštěné na veletrhu IDET, pomáhají vojákům, partyzánům a polovojenským jednotkám povraždit každý rok tisíce civilistů v Kolumbii a umožňují zimbabwské armádě udržet si výsadní právo devastovat těžbou deštné pralesy v Demokratické republice Kongo. Výstava začíná úvodním panelem popisujícím kampaně NESEHNUTÍ a Amnesty International proti obchodu se zbraněmi a pokračuje čtyřmi panely o lehkých i těžkých zbraních. Dva další panely jsou tématicky vyhraněnější, jeden se zaměřuje na obchod s mučícími nástroji a druhý na problematiku nášlapných min. Závěrečný (osmý) panel pak shrnuje možnosti, jak může každý přispět k řešení problému.

Výstava je součástí kampaně „Zbraně, nebo lidská práva?“ zaměřené proti vývozům zbraní z ČR do zemí kde porušují lidská práva nebo probíhá válečný konflikt.

Technické informace:

 • 8 panelů formátu (70 cm šířka x 100 cm výška)
 • panely jsou zatavené v plastu a dají se pověsit na zeď
 • hmotnost celé výstavy 15 kg

  Výstavu je vhodná na umístění např. do škol, knihoven, klubů, ekologických center, center volného času, čajoven nebo kin. Poslat vám ji můžeme vlakem (ČD Kurýr), pokud nám uhradíte náklady (140 Kč) – počítejte s cca čtyřmi dny na dodání. Výstavu si také můžete vyzvednout osobně v Brně.

  Zároveň s výstavou můžeme na požádání poskytnout informační materiály (za dobrovolný příspěvek). Po domluvě je také možnost zajistit přednášku (za proplacení cestovného a v případě večerního termínu zajištění přespání).

  Přednáška Militarismus není řešení přibližuje zejména současnou praxi při vývozech českých zbraní do nestabilních oblastí. Zabývá se netransparentností českých exportů a absencí jejich kontroly. Je doplněna filmem o praktikách velkých zbrojařských koncernů.

  Termíny a místa putování výstavy zde

  Máte-li o výstavu zájem, vyplňte, prosím, formulář.

  Jméno a příjmení :  
  Telefon:  
  Ulice :  
  Město a PSČ :  
  E-mail :  
   
  Mám zájem o zapůjčení výstavy v termínu:  
  Místo, kde bude výstava umístěna:  
   
  Mám zájem o informační materiály:
   
  Mám zájem o přednášku:
  Výstavu si převevezmu osobně:
  Výstavu chci zaslat jako spěšninu na adresu:
  Cenu spěšniny uhradím: (složenkou C na adresu NESEHNUTÍ, vkladem na účet, osobně)
  Místo pro vaše vzkazy, připomínky, náměty :

  Kontakt:
  brno@nesehnuti.cz
  tel./fax 543245342


 • Všechny materiály uvedené na těchto stránkách jsou volně šiřitelné. Uvádějte prosím NESEHNUTÍ jako zdroj.
  NESEHNUTÍ Brno, třída Kpt. Jaroše 31, 602 00 Brno, tel./fax: 543 245 342
  brno@nesehnuti.cz, www.nesehnuti.cz, webmaster: duska@seznam.cz